• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

مصرف دخانیات در بین کودکان و نوجوانان

مصرف دخانیات در بین کودکان و نوجوانان

مصرف دخانیات در بین کودکان و نوجوانان

استعمال دخانیات در دوران کودکی و نوجوانی باعث مشکلات بهداشتی قابل توجهی در جوانان می شود. از جمله افزایش تعداد و شدت بیماری های تنفسی. کاهش آمادگی جسمانی و تأثیرات بالقوه بر رشد و عملکرد ریه ها.

از همه مهمتر ، این زمانی است که اعتیاد به سیگار کشیدن. اغلب تا بزرگسالی و گاهی اوقات ادامه می یابد. در میان بزرگسالانی که هر روز سیگار می کشیدند. 87٪ اولین سیگار خود را تا 18 سالگی امتحان کرده بودند. و 95٪ سیگار را تا 21 سالگی امتحان کرده بودند.

حقایق کلیدی در مورد مصرف دخانیات در بین کودکان و نوجوانان.

هر روز تقریباً 2500 کودک زیر 18 سال اولین سیگار خود را امتحان می کنند. و بیش از 400 نفر از آنها سیگاری های روزمره و جدید می شوند. نیمی از آنها در نهایت به دلیل عادت خود خواهند مرد.

افرادی که از سنین پایین سیگار کشیدن را شروع می کنند. در مقایسه با افرادی که در سنین بالاتر شروع می شوند. بیشتر دچار اعتیاد به نیکوتین می شوند. از نوجوانانی که در طول زندگی خود حداقل 100 نخ سیگار کشیده اند. بیشتر آنها اظهار می کنند که مایل به ترک آن هستند. اما توانایی این کار را ندارند.

اگر الگوی مصرف دخانیات فعلی ادامه داشته باشد. برآورد می شود که 5.6 میلیون نفر از جوانان امروز زیر 18 سال در نهایت. به دلیل بیماری مربوط به سیگار کشیدن زودرس خواهند مرد.

شیوع مصرف دخانیات در بین کودکان و نوجوانان

در سال 2015 ، 2.3٪ دانش آموزان دوره راهنمایی در 30 روز گذشته سیگار کشیدند.

در سال 2015 ، حدود نیمی از دانش آموزان دبیرستان و دبیرستان گزارش کردند. که در 30 روز گذشته از دو یا چند محصول دخانیات استفاده کرده اند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ttmpicom/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52