• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

بازار جهانی دخانیات

بازار جهانی دخانیات

بازار جهانی دخانیات

امروزه بیش از 1 میلیارد مصرف کننده بزرگسال در بازار جهانی دخانیات وجود دارد. همین موضوع، صنعت دخانیات را به یکی از پردرآمدترین مشاغل دنیا تبدیل کرده است. تولید جهانی توتون و تنباکو در سال 2018، به میزان 8.2 میلیون تن بوده است. پیش بینی می شود این مقدار تا سال 2024، به حدود 9.1 میلیون تن برسد. آخرین برآوردهای بازار جهانی دخانیات نشان می دهد که کل ارزش فروش دخانیات در سال 2018، حدود 814 میلیارد دلار بوده است. بیش از 700 میلیارد از این مقدار حاصل از فروش سیگار بوده است! تعداد بیش از 5300 میلیارد سیگار در سال مصرف می شود. 19 درصد از جمعیت جهان سیگار می کشند. بیش بینی می شود تا سال 2026، اندازه بازار جهانی دخانیات به 934.5 میلیارد دلار برسد.

انتظار می رود، بازار جهانی دخانیات به دلیل افزایش استفاده از تکنیک های جدید و گسترش کانال های توزیع رشد مداوم داشته باشد. راه اندازی مداوم محصولات دخانیات جدید مانند سیگار های طعم دار و سیگارهای الکترونیکی نیز چشم انداز مثبتی را برای بازار جهانی دخانیات ایجاد کرده است.

طی دهه های اخیر، تقاضا برای دخانیات شاهد تغییرات عمده بوده است. چندین کشور بزرگ در حال توسعه مانند چین، هند و برزیل به بزرگترین بازارهای دخانیات تبدیل شده اند. شاید بتوان دلیل این امر را افزایش جمعیت، افزایش سطح درآمدها و قوانین و مقررات نرم دولت دانست.

گزارش های اخیر

طبق گزارش های اخیر، چین بزرگترین تولیدکننده تنباکو بوده است. چین همچنین، بزرگترین مصرف کننده سیگار است. هر ساله بیش از 40 درصد از سیگار های تولیدی جهان در چین دود می شود. به طوری که، از هر3 نخ سیگار کشده در جهان یکی از آنها در چین است. 300 میلیون سیگاری در چین وجود دارد و نیمی از مردان در چین سیگار می کشند. مدت زمان طولانی است که بازار توتون و تنباکو چین در سلطه شرکت ملی دخانیات چین (CNTC) می باشد. این شرکت دولتی مسئول 90 درصد از کل سیگار های فروخته شده در چین می باشد. شرکت CNTC، 30 درصد از سیگارهای مصرفی در جهان را نیز تولید می کند.

شرکت CNTC بزرگترین و ثروتمند ترین شرکت دخانیات در جهان است و صاحب بسیاری از مارک های تنباکو و سیگار می باشد.

چین، آمریکا، آلمان، روسیه و انگلیس برترین بازارهای دخانیات هستند و بیشترین درآمد را در سال 2020 داشته اند. درآمد حاصل از دخانیات در چین 236.6 میلیارد دلار و در 4 کشور بعدی به ترتیب115.2 ، 31.7 ، 27.9 و 27.5 میلیارد دلار بوده است.

شرکت های CNTC ، British American Tobacco و Philip Morris Int سه شرکت برتر در بازار جهانی دخانیات در سال 2020 بوده اند.

روند آینده صنعت جهانی دخانیات

سرمایه گذاری زیادی در زمینه تحقیق و توسعه در بخش تولید محصولات دخانیات صورت می گیرد. استفاده از تکنیک های جدید در تولید محصولات توتون و تنباکو افزایش یافته است. بسیاری از شرکت های مطرح تولید تنباکو و سیگار در جهان در حال انجام روش های تولید خودکار برای کاهش هزینه ها هستند.همچنین، شرکت های بزرگ دخانیات بر روی ارائه محصولات هدفمند مانند تولید سیگار های سبک تر و جذاب تر برای مصرف کنندگان خانم و محصولات دخانیات کم خطرتر تمرکز کرده اند.

 

بازار جهانی دخانیات_دخانیات_سیگار_توتون و تنباکو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ttmpicom/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52