• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
 • info@ttmpi.com
 • 021-44441820

خط تولید تنباکو

خط تولید تنباکو

مصرف زیاد تنباکو میوه ای در کشور صنایع ماشین سازی تهران تکنیک را به سمت تأمین خط تولید تنباکو هدایت کرده است. ساخت تجهیزات این خط تولید در داخل مزایای زیادی را به همراه دارد. تولید و تأمین تجهیزات این خط تولید علاوه بر اشتغال زایی، مانع خروج ارز از کشور می شود.

مجموعه های صنعتی برای تولید و تأمین تجهیزات با کیفیت برای خط تولید تنباکو، در حال رقابت هستند. صنایع ماشین سازی تهران تکنیک، یکی از سازندگان ماشین آلات این خط تولید  می باشد. این مجموعه صنعتی،نصب و راه اندازی خط تولید کارخانه های تولید تنباکو میوه ای و معسل را برعهده دارد. شرکت دخان صنعت خط تولید دخانیات را به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک راه اندازی می کند.تمامی تجهیزات تولیدی این مجموعه به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش برای این خط تولید  ارائه می شوند.

تجهیزات این خط تولید اگر از کارایی بالایی برخوردار باشند، تولید با کیفیت را تاحدود زیادی تضمین می کنند. پس تأمین مناسب تجهیزات خط تولید دخانیات از اهمیت بسیاری برخوردار است. وجود تجهیزات بهینه در خط تولید، تولید را در مسیر درست مشایعت می کند.

راه اندازی کارخانه تنباکو

رقابت در دنیای تولید تنباکو به شدت بالا است. کیفیت و نوع عملکرد کارخانه تولیدکننده نقش به سزایی در موفقیت و عدم موفقیت، تولید تنباکو دارد. توتون و تنباکو گیاهی است با برگ های پهن که دراصل در آمریکای شمالی و جنوبی رشد می‌کرده. و امروزه در سراسر جهان کشت می‌شود. طی فرآیند تولید، برگ توتون و تنباکو به شکلی های مختلفی تولید شده و در بازار عرضه می شود.

تنباکو میوه ای و معسل یکی از محصولات محبوب در میان همه ی گروه های سنی به ویژه جوانان است. تنباکو میوه ای در گذشته از کشورهای همسایه وارد کشور ما می شد. در راستای تأمین نیازها برای این محصول صنایع کشور به راه اندازی کارخانه تولید تنباکو ترغیب شدند.

فرآیند تولید تنباکو

فرآیند تولید تنباکو شامل تمامی مراحل تهیه مواد اولیه با کیفیت، تولید تنباکو، بسته بندی و عرضه تنباکو می باشد. خط تولید تنباکو از بخش های مختلفی تشکیل می شود و در هریک از این بخش ها نیز تجهیزاتی استفاده می شود. تجهیزاتی مانند خشک کن، خرد کن، میکسر یا مخلوط کن، پرکن و دستگاه بسته بندی در خط تولید تنباکو استفاده می شوند.

یکی از عواملی که در راه اندازی کارخانه تنباکو نقش کلیدی و مهمی دارد، تأمین تجهیزات خط تولید با کارایی و توان تولیدی بالا می باشد. مجموعه های صنعتی داخلی صفر تا صد راه اندازی کارخانه تنباکو را برعهده می گیرند. شما می توانید با هزینه کمتر تجهیزات تولید تنباکو و دستگاه بسته بندی تنباکو را با کیفیت بالا و مشابه نمونه خارجی در داخل تهیه نمایید.

تأمین تجهیزات و ماشین آلات تولید تنباکو در داخل کشور باعث حمایت از تولید ملی و رونق کارآفرینی می شود. علاوه بر تأمین تجهیزات مناسب برای راه اندازی کارخانه تنباکو، تهیه مواد اولیه با کیفیت نیز از اساسی ترین قدم ها است. وجود مواد اولیه با کیفیت و تجهیزات با کارایی بالا علاوه بر سهولت در تولید تنباکو باعث تولید تنباکو مرغوب تر می شود.

اگر شما خط تولید تنباکو خود را به صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک راه اندازی نمایید. به اپراتور و نیروی انسانی کمتری در تولید تنباکو نیاز دارید. علاوه بر این در زمان و هزینه ها نیز صرفه جویی نموده اید.

بسته بندی یکی از بخش های مهم در فرآیند تولید تنباکو می باشد. استفاده از دستگاه های بسته بندی خودکار و اتوماتیک در واحد بسته بندی نیز این فرآیند را نسبت به گذشته بسیار تسهیل نموده است. مجموعه صنعتی تهرانی تنباکو یکی از قدیمی ترین مجوعه هایی که که در زمینه صنایع صنعت دخانیات خدمات رسانی می کند. این مجموعه صفر تا صد راه اندازی کارخانه تنباکو، ساخت تجهیزات تولید تنباکو و حتی تأمین مواد اولیه تنباکو را عهده دار می شود.

طراحی ماشین آلات صنعتی تنباکو

تنباکو یکی از محصولات پرطرفدار است. روز به روز تقاضا برای محصولات تنباکو افزایش می یابد. برگ توتون و تنباکو طی فرآیند تولید، در خط تولید تنباکو به شکل تنباکو مصرفی موجود در بازار در می آید.تنباکو مصرفی در گذشته از کشورهای همسایه وارد ایران می شد. در راستای تأمین تقاضای بازار، کارخانه های زیادی محصولات تنباکو را در داخل تولید می کنند.صنایع ماشین سازی ایران نیز در سال های اخیر در زمینه ساخت ماشین آلات تولید تنباکو پیشرفت زیادی داشته اند.خط تولید و بسته بندی تنباکو متشکل از دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است که صفر تا صد فرآوری و بسته بندی تنباکو را انجام می دهند.

بسته بندی تنباکو

نصب و راه اندازی خط تولید و بسته بندی تنباکو گام مهم و اساسی در تولید و عرضه این محصول می باشد.بسته بندی یک جز اساسی در تولید و عرضه محصولات دخانیات به ویژه تنباکو میوه ای و معسل می باشد. بسته بندی تنباکو ،مانعی در برابر رطوبت ایجاد می‌کند و از نفوذ باکتری‌ها، خراب شدن و انتقال رایحه تنباکو جلوگیری می‌کند.مرغوبیت و زیبایی بسته بندی تنباکو نیز در میزان جذابیت و فروش محصول تأثیر به سزایی می گذارد.

در گذشته بسته بندی تنباکو به صورت دستی انجام می شد. تنباکو تولیدی به صورت دستی پر می شد و بسته بندی آن سلفون پیچی می شد.امروزه دستگاه های بسته بندی موجود در خط تولید تنباکو باعث سهولت فرآیند بسته بندی شده اند. دستگاه بسته بندی تنباکو به طور خودکار و اتوماتیک بدون دخالت دست بسته بندی تنباکو انجام می شود.خط تولید و بسته بندی تنباکو از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در هریک از این بخش ها نیز تجهیزات و ماشین آلاتی برای تولید تنباکو وجود دارد.

تجهیزات و ماشین آلات تولید تنباکو

 • خرد کن تنباکو
 • دستگاه خشک کن
 • میکسر تنباکو
 • پرکن تنباکو
 • بخارزن
 • سلفون کش تنباکو
 • دستگاه چسب زن
 • چاپگر

تأمین و استفاده از تجهیزات باکارایی بالا در خط تولید و بسته بندی تنباکو، تولید تنباکو را در مسیر درست مشایعت می کند. نصب و راه اندازی خط تولید و بسته بندی تنباکو به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک علاوه بر کاهش نیروی انسانی، هزینه ها و زمان، توان و ظرفیت تولیدی را افزایش می دهد.

صنایع ماشین سازی برای تولید و تأمین تجهیزات با کیفیت برای خط تولید و بسته بندی تنباکو، در حال رقابت هستند. صنایع ماشین سازی و بسته بندی دخانیات تهران تکنیک یکی از مجموعه های صنعتی ای است که به کارخانه های تولیدی تنباکو خدمات رسانی می کند.

این مجموعه صنعتی خط تولید و بسته بندی تنباکو را به صورت نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک نصب و راه اندازی می کند. تمامی تجهیزات و ماشین آلات تولیدی این مجموعه به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش برای خط تولید و بسته بندی تنباکو تنباکو ارائه می شوند.

مشاوره خرید ماشین آلات تنباکو

ماشین آلات تولید توتون و تنباکو،دستگاه‌های میکسر و مخلوط کن،دستگاه خمیر،دستگاه خردکن و دستگاه شکل دهنده هستند.میکسر توتون و تنباکو را با مواد افزودنی و آب به طور یکنواخت مخلوط می‌کند.دستگاه خردکن،ابزار خاصی است که برای خرد کردن برگ‌های توتون و تنباکو ساخته شده است. دستگاه‌های خردکن تنباکو از فولاد ضدزنگ ساخته می‌شوند. هنگام خرد کردن کیفیت و ترکیب تنباکو ثابت باقی می‌ماند.یک خردکن خوش ساخت حتی ممکن است عطر و طعم ترکیب تنباکو را افزایش دهد. دستگاه‌های خرد کن پیشرفته زمان پردازش را کاهش می‌دهند. دستگاه خمیر دارای یک جفت غلطک که برای ورز دادن قطعات تنباکو استفاده می‌شود.در نهایت غلطک‌های شکل دهی محصول نهایی را شکل می‌دهند.

برای تولید تنباکو معسل،دستگاه خرد کن به گونه ای طراحی می‌شود که برگ توتون را به قطعه‌هایی با اندازه مشخص برش دهد. در مرحله بعد به یک مخلوط کن با موتور بسیار قوی نیاز داریم.باید از مخلوط شدن یکنواخت تنباکو خرد شده،گلیسیرین،شهد یا عسل و طعم دهنده‌ها اطمینان حاصل شود. به همین دلیل از یک موتور با کارایی بالا برای ترکیب کردن این مواد استفاده من شود.به دلیل خاصیت چسبناک بودن تنباکو معسل،وجود سیستم گرمایشی نیز لازم است.پس دستگاه همزمان با مخلوط کردن مواد باید گرمایش را نیز فراهم کند. علاوه بر این در دستگاه مخلوط کن تنباکو معسل از 3 عدد همزن  Sمانند برای اطمینان از یکپارچگی مخلوط وجود دارد.

در وهله آخر محصول نهایی در واحد بسته بندی،داخل سلفون در دستگاه بسته بندی تزریق می شود و بسته بندی انجام می‌شود.

تنباکو معسل چگونه تولید می شود؟

برای تولید تنباکو معسل،دستگاه خرد کن به گونه ای طراحی می‌شود که برگ توتون را به قطعه‌هایی با اندازه مشخص برش دهد. در مرحله بعد به یک مخلوط کن با موتور بسیار قوی نیاز داریم.باید از مخلوط شدن یکنواخت تنباکو خرد شده،گلیسیرین،شهد یا عسل و طعم دهنده‌ها اطمینان حاصل شود.به همین دلیل از یک موتور با کارایی بالا برای ترکیب کردن این مواد استفاده من شود.به دلیل خاصیت چسبناک بودن تنباکو معسل،وجود سیستم گرمایشی نیز لازم است.پس دستگاه همزمان با مخلوط کردن مواد باید گرمایش را نیز فراهم کند. علاوه بر این در دستگاه مخلوط کن تنباکو معسل از 3 عدد همزن  Sمانند برای اطمینان از یکپارچگی مخلوط وجود دارد.

در وهله آخر محصول نهایی در واحد بسته بندی، داخل سلفون در دستگاه بسته بندی تزریق می شود و بسته بندی انجام می‌شود.

فرمولاسیون تنباکو معسل 

تنباکو معسل متداول ترین ماده مصرفی در قلیان است. استفاده از تنباکو معسل به اوایل دهه 1990، برمی گردد. تنباکو معسل ترکیبی شیرین تر و ملایم تر از توتون و تنباکو می باشد.تنباکو معسل از ترکیب برگ های خشک شده توتون و تنباکو، اسانس ها و مواد افزودنی دیگر ساخته می شود. در ترکیب تنباکو معسل می توان طیف گسترده از اسانس ها و طعم دهنده ها را استفاده نمود.

در تولید تنباکو معسل از برگ توتون و تنباکو ، ملاس، گیلیسیرین، اسانس تنباکو و مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.کارخانه تولید تنباکو معسل از بخش های مختلفی تشکیل شده است. در هریک از این بخش ها نیز ماشین آلات تولید تنباکو معسل وجود دارند.در چرخه تولید تنباکو معسل ابتدا برگ توتون و تنباکو شسته می شود و وارد چرخه تولید تنباکو معسل می شود.

 معرفی ماشین آلات تولید تنباکو معسل

 • دستگاه خشک کن

در دستگاه خشک کن، برگ تنباکو خشک شده و آماده ترکیب شدن با سایر مواد می شود.

 • خردکن تنباکو

دستگاه خردکن، ابزار خاصی است که برای خرد کردن برگ‌های توتون و تنباکو ساخته شده است.خردکن تنباکو از فولاد ضدزنگ ساخته می‌شود. خرد تنباکو، برگ توتون و تنباکو را به قطعاتی با اندازه مشخص برش می دهد.

هنگام خرد کردن تنباکو، کیفیت و ترکیب تنباکو ثابت باقی می‌ماند.یک خردکن خوش ساخت حتی ممکن است عطر و طعم ترکیب تنباکو را افزایش دهد. دستگاه‌های خرد کن پیشرفته زمان پردازش را کاهش می‌دهند.پس از خرد شدن برگ توتون، می توان آن را با سایر ترکیبات مخلوط نمود.

 • میکسر تنباکو

میکسر یا مخلوط کن  یکی از ماشین آلات مهم در تولید تنباکو معسل می‌باشد. وظیفه این دستگاه مخلوط کردن برگ خرد شده تنباکو با مواد افزودنی و آب به طور یکنواخت می‌باشد.

برای تولید تنباکو عسلی به یک میکسر با موتور بسیار قوی نیاز داریم تا از مخلوط شدن یکنواخت تنباکو خرد شده،گلیسیرین، ملاس و اسانس ها اطمینان حاصل شود.

به دلیل خاصیت چسبناک بودن و غلظت بالای تنباکو معسل،وجود سیستم گرمایشی نیز لازم است. پس میکسر تنباکو علاوه بر مخلوط کردن مواد باید گرمایش را نیز فراهم کند.

در میکسر تنباکو معسل از 3 عدد همزن  Sمانند برای اطمینان از یکپارچگی مخلوط وجود دارد. میکسر تنباکو از دو مجموعه موتور و جعبه دنده به همراه سیستم گرمایش تشکیل شده است. این نوع طراحی و وجود همزن های S مانند باعث مخلوط شدن یکنواخت مواد اولیه تنباکو می‌شود. برگ خرد شده ی تنباکو  باید به خوبی با عصاره ها ترکیب شود، پس طراحی مناسب این نوع از میکسرها روی کیفیت تولید اثر می گذارد.

استفاده از ماشین آلات تنباکو معسل با کارایی بالا، کیفیت و توان تولیدی کارخانه تولید تنباکو را افزایش می دهد.

در وهله آخر تنباکو معسل تولید شده، وارد واحد بسته بندی می شود. واحد بسته بندی یکی از مهم ترین بخش ها در تولید هر محصولی می باشد و تنباکو معسل نیز از این امر مستثنی نیست.به دلیل غلظت بالا و چسبندگی تنباکو معسل فرآیند بسته بندی این محصول پیچیده تر می باشد.

ماشین آلات بسته بندی تنباکو 

در واحد بسته بندی از ماشین آلاتی مانند پرکن، سلفون کش، چسب زن، چابگر و … استفاده می شود تا فرآیند بسته بندی تنباکو معسل تولیدی تسهیل شود.

 • دستگاه پرکن تنباکو

به کمک پرکن تنباکو وزن طراحی شده ای از مخلوط توتون و تنباکو، ملاس، گیلیسیرین، اسانس ها و طعم دهنده ها در کیسه های پلاستیکی بارگذاری می شود.

تنظیمات انجام شده روی دستگاه پرکن این امکان را فراهم می کند تا وزن مشخصی از تنباکو معسل تولید شده در کیسه های بسته بندی بارگذاری شود. به کمک ترازوی تعبیه شده در دستگاه پر کن اتوماتیک میزان وزن تعیین شده بارگذاری می شود.

 • سلفون کش تنباکو

سپس کیسه های تنباکو در بسته های کاغذی یا جعبه ای با سلفون بسته بندی می شوند.

در بسته بندی نهایی هر 10 جعبه تنباکو عسلی داخل کارتن قرار می گیرند. کارتن نهایی نیز  با سلفون بسته بندی می شود. مجموعاً در بسته بندی تنباکو معسل چهار مرحله ی بسته بندی تنباکو در کیسه پلاستیکی، بسته بندی بسته ای، بسته بندی کارتن و بسته بندی سلفون کارتن انجام می شود.

 • چاپگر

از چاپگرها برای درج مشخصات محصول روی بسته بندی ها استفاده می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل