• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

ویژگی های گیاهی تنباکو

ویژگی های گیاهی تنباکو

امروز میخواهیم درباره ویژگی های گیاهی تنباکو با یکدیگر گفتگو کنیم پس لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. نام دیگر گیاه تنباکو توتون بوده و نوعی خاصی از انواع تنباکو برای قلیان استفاده می شود.تنباکو گیاهی علفی و یکساله می باشد که گیاهی خود بارور بوده است. این گیاه حساس به سرما و گرمای شدید بوده و شرایط مناسبی برای رشد خود نیاز دارد.

چیدن برگ های گیاه تنباکو اغلب درفواصل مرداد و شهریور انجام می گیرد. تنباکو را در خاک مرطوب و با زهکشی مطلوب، در آفتاب پرورش می دهند که در آفتاب دارای بهترین عملکرد می باشد و به سمت نور خم می شود.در صورت کشت برای تولید و ساخت سیگار باید نور زیادی در محیط وجود داشته باشدکه منجر به افزایش کیفیت و مرغوب بودن آن می گردد ولی اگر برای تولید سیگار برگ اقدام کرده اید کشت در مناطق سایه مناسبتر است و سبب تشکیل برگ های نرم و لطیف می شود .

خاصیت تنباکو

درباره ویژگی های گیاهی تنباکو باید بگوییم که یک ماده مخدر سمی به نام نیکوتین در تنباکو وجود دارد که در برخی کشور ها به عنوان داروهای بی حسی و تسکین دهنده درد و برای بهبود زخم ها مورد استفاده قرار می گیرد.هم چنین از آن حشره کش، محلولی برای شست و شو و انواعی از سم ها تهیه می شود.

ویژگی های گیاهی تنباکو

جوشنده تنباکو سم خالصی برای از بین رفتن انگل و جانور ها می باشد.در صورت مارگزیدگی از این گیاه برای بهبود استفاده می کنند.برای درمان رماتیسم و درد مفاصل از این گیاه یاد می شود و قطعا می تواند کاربرد مفیدی در درمان این بیماری ها داشته باشد.

دود تنباکو یک ضد عفونی کننده ی عالی برای پاکسازی محیط می باشد.

کاشت تنباکو

در اوایل بهار بذر آن را پخش کرده و بعد از مدتی نهال های آن در اثر وجود نور جوانه زده و بوجود می آیند در اواخر تابستان وقتی برگ های آن به رنگ روشنی میزنند و عطر و بوی آن در محوطه پخش می شود می توانید آن را برداشت کنید.

آبیاری نقش عمده ای در کمیت و کیفیت برگ تنباکو را در اختیار دارد . همچنین آبیاری کم سبب کاهش در کشت محصول می شود.کیفیت و جنس خاک و کودهای استفاده شده برای کشت محصول حائز اهمیت بوده و کمک کننده می باشد. خاک مناسب این گیاه باید از تهویه مطلوبی برخوردار باشد تا محصول متناسب و مقبولی رو کشت کنید.

رشد این گیاه در محل و خاک های گوناگون متفاوت است و بنابر نور در دسترس رشد کرده و رابطه مستقیم دارد.

تنباکو در طب سنتی

اکثرا تنباکو را ماده ای مضر و دودزا شناخته شده ولی باید توجه داشت که دارای آمینو اسید و پروتئین می باشد. به دلیل خواص آن در گذشته ها برای درمان بیماران مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین در طب سنتی، سمی برای از بین بردن شپش های موجود در مو نام برده می شود که آن ها را نبود میکند.در طب سنتی فرآورده تهیه شده از این گیاه را به عنوان ضد آفتاب معرفی میکنند.

در جهت داشتن دندان درد می توانید مقداری از گیاه تنباکو را روی آن قرار دهید، پس از مدتی آن را بردارید و اقدام به شستن دهان خود کنید و بعد احساس دردی نخواهید داشت در واقع طب سنتی از آن به عنوان تسکین دهنده درد دندان یاد می کند.

ویژگی های گیاهی تنباکو

تنباکوی کوهی

در برخی مناطق کوهستانی تنباکو به صورت خودرو رشد می کند.از تاثیرات خوب آن می تواند به عنوان آرامش بخش در شرایط استرس زا به صورت دمنوش تهیه شده یاد کرد و می تواند تا میزان زیادی استرس را از افراد دور کرده و باعث آرامش اعصاب آن ها شود.

برخی افراد معتقدند که می توان در صورت داشتن ورم از آن استفاده کرد و نوعی عامل برای از بین رفتن ورم های موجود است.قبل از عمل جراحی از تنباکو کوهی به هیچ عنوان استفاده نکنید چون منجر به کم خونی می شود.

اکثر تولیدکنندگان برای تولید شامپو های ضد ریزش مو از این تنباکو کوهی استفاده می کنند.

دارای خاصیت ضد التهابی می باشد و می تواند برای کسایی که در معرض اسیب های پوستی هستند تجویز شود.

مسمومیت تنباکو

افراد دارای طبع گرم بدون مشورت با پزشک از گیاه تنباکو استفاده نکنند چون احتمال مسمومیت وجود دارد و غلظت خون را برای این افراد بالا میبرد که در این صورت حتما باید به پزشک مراجعه کنید.استفاده خودسرانه از تنباکو و فرآورده های آن ممکن است منجر به مسمومیت و یا حتی مرگ شود.

تنباکو قلیان

تنباکوی قلیان از برگ هاش خشک شده تنباکو بدست می آید و با افزودن طعم های میوه ای تلخی آن کمتر شده است و آن را تنباکوی میوه ای نام نهاده اند.اگر تنباکوی تهیه شده شما دارای بو و عطر مناسب باشد دارای بهترین کیفیت است.

احساس بعد از مصرف انواع تنباکوهای میوه ای متفاوت بوده و در برخی منجر به ایجاد حس سرحالی و در برخی دیگر باعث ایجاد سرگیجه می شود.

ویژگی های گیاهی تنباکو

اثرات منفی تنباکو

اغلب بیماری های ریوی در اثر مصرف تنباکو بوجود می آید.دود حاصل از آن برای ریه های افراد مشکل ساز بوده و باید از آن اجتناب کنند.همچنین نیکوتین موجود در آن تاثیر مستقیم و بسزایی در کاهش روند مغز افراد دارد که مدت ها بعد هم تاثیرات آن از بین نمی رود و هنوز هم روند کاهشی فعالیت های مغز را همراهی می کند.

لازم به ذکر است که هر چقدر دخانیات تهیه شده از تنباکو را بیشتر مصرف کنند، پیامدهای خطرناک جبران نشدنی برای سلامتی مصرف کننده بوجود می آید و منجر به اعتیاد افراد می شود.دود تنباکو سطح اکسیژن موجود در جریان خون را کاهش می دهد و از مهمترین علائم خطرناک آن می توان به سکته قلبی و مغزی اشاره کرد.

احساس خوشایند بعد از مصرف فرآورده های تنباکو به دلیل ترشح دوپامین می باشد که با گذشت زمان و مصرف های پی در پی دوپامین کمتری ترشح شده و کم کم این احساس سرخوشی و خوشایندی از بین می رود.

استفاده از گیاه تنباکو

فواید و ویژگی های گیاهی تنباکو بسیار است اما باید توجه داشت که شرایط بدنی افراد با یکدیگر متفاوت بوده و قبل از استفاده از این گیاه حتما با افراد متخصص در این رابطه مشورت کنید تا خدایی نکرده دچار مشکل و دردسر نشوید.برای ارتباط با کارشناسان، با ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل