• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

تصمیم دولتها در خصوص تنباکو

تصمیم دولتها در خصوص تنباکو

تصمیم دولتها در خصوص تنباکو

دبیر کل مبارزه با دخانیات ایران به اشاره کردن به روز جهانی دخانیات. به خبرگزاری مهر گفته است که : بهتر است به قوانین ضد دخانیاتی کشور نسبت به قبل پایبندی بیشتری داشته باشیم. و هر چه بیشتر درجهت کنترل آن بکوشیم.

آقای مسجدی، ادامه داد که تصمیمات دیوان عالی اداری و مصوبات مجلس بر این بوده . که تولیدات و واردات تنباکو معسل توقیف گردد. البته این مصوبات در سال 96 بوده. که در جهت این تصمیم گیری تولیدات آن به بخش خصوصی واگذار شد.

اما همچنان روند واردات و تولید آن ادامه داردو زیرا مصرف داخلی توتون و تنباکو روزانه در حال افزایش است. هرچند دولتهای قبلی و دولت جدید در جهت کاهش مصرف آن تلاش کردند. اما روند مصرف همچنان صعودی می باشد.

و نیاز روز افزئن کشور به دخانیات علی الخصوص تنباکو و از نوع تنباکوی معسل همچنان زیاد است. و از آنجایی که واردات تنباکو معسل پاسخگو نیست. تصمیم بر آزاد سازی تولیدات آن گردیده شد. یکی از سودآورترین بازارهای جهانی و داخلی تنباکو و ساخت تنباکو می باشد.

تصمیمات یاد شده بصورت نامه ای از وزارت بهداشت به سازمان دخانیات کشور ارسال شد. طی این نامه خواستار توقف تولید و واردات تنباکو شدند.

تولید تنباکو معسل

آقای مسجدی اشاره کردند که حدود 100کارخانه داخل کشور مشغول به تولید تنباکو هستند. از جمله ساخت تنباکو معسل، و سالیانه 10هزار تن تنباکو وارد ایران میشود. ه ارزش ریالی ان حدود یک میلیارد و ششصد ریال است.

وی همچنین افزود. هر وقت صحبت از اجرای قانون میشود. افزایش قاچاق نیز به دنبال آن می اید. و طبق مصوبه قانونی 1385 که هر ساله ده درصد بر مالیات تولید تنباکو افزوده میشود. اجرا نمی شود. و عده ای نیز از ان سود می برند. به بهانه اینکه ممکن است با قاچاق آن مواجه شویم. ولی بر اساس قوانین و مطالعات اقتصادی این دو هیچ ارتباطی با افزایش قاچاق ندارند. و فقط جه موج سواری بر این واقعیت که جلوی قاچاق را میخواهند بگیرند. بر تولید و ساخت تنباکو معسل موج سواری میکنند. زیرا این بازار سودهای کلانی دارد. و عده ای نمیخواهند این سودها را با سلامت مردم معامله کنند.

بیشتر از 90 درصد نیاز به دخانیات کشور توسط تولید و واردات تنباکو معسل صورت میگیرد.

و از فروش آن به قلیان سراها سودهای کلانی به دست می اید. و قانون نیز در مقابل آن سر خم کرده و کاری از پیش نمیبرد.

روز جهانی بدون دخانیات الان فقط بصورت فقط یک شعار است. که جدی گرفته نمیشود. پس بهتر است به آن بپردازیم و آن را جدی تر کنیم. و در جهت کنترل مصرف دخانیات در کشور بکوشیم. هر چند که علاقه روز افزون به مصرف دخانیات رو به افزایش است. و از مجلس و وزارت ها میخواهیم در جهت این امر بکوشند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ttmpicom/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52