• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

محبوبیت قلیان و تنباکو میوه ای  در میان جوانان

محبوبیت قلیان و تنباکو میوه ای  در میان جوانان

محبوبیت قلیان و تنباکو میوه ای  در میان جوانان

قلیان در جهان از مدت ها قبل به عنوان روشی سنتی برای استعمال تنباکو شناخته می شود. اما استفاده از قلیان و تنباکو میوه ای در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.

امروزه قلیان در میان تمام گروه های سنی به ویژه جوانان محبوبیت زیادی دارد. در قلیان ها، هم تنباکو میوه ای و هم تنباکو سنتی مصرف می شود.

علی رغم کاهش مصرف سیگار، مصرف تنباکو میوه ای در بین جوانان و نوجوانان به طور قابل توجهی افزایش یافته است. روز به روز بر محبوبیت قلیان و تنباکو میوه ای در میان جوانان افزوده می شود.

بسیاری از افرادی که قلیان می کشند.، برای اولین بار از تنباکو میوه ای استفاده کرده اند. تنباکو های میوه ای برای شروع و استفاده فعلی محبوب ترین گزینه برای قلیان هستند. تنباکو سنتی مانند تنباکو خوانسار و تنباکو برازجانی نیز طرفداران خودشان را دارند. ولی محبوبیت تنباکو میوه ای بسیار بیشتر است.

تنباکو میوه ای

تنباکو میوه ای ترکیبی از توتون و تنباکو ، گیلیسیرین، عسل و اسانس تنباکو است. عطر و طعم تنباکو میوه ای باعث جاذبه‌ی این محصول شده است.

خلالیت طعمی تا حدی است. که هر نوع طعمی از انواع میوه ها تا آدامس، بستنی و کاپوچینو در دسترس می باشد. وجود این طعم ها از تنباکو میوه ای را نیز نمی توان. در ترویج و محبوبیت قلیان وتنباکو میوه ای در میان جوانان نادیده گرفت.

صنعت دخانیات نیز همواره طعم های جدید و جذابی از تنباکو میوه ای را به بازار عرضه می کند.

افرادی که قلیان می کشند. معمولاً قبل 18 سالگی قلیان کشیدن را آغاز نموده اند. اما چه عواملی باعث محبوبیت قلیان و تنباکو میوه ای در میان جوانان شده است.؟

بسیاری از جوانان و نوجوانان به عنوان یک رفتار اجتماعی و برای تعامل با دیگران  قلیان می کشند و از آن لذت می برند.

عوامل انگیزشی متداولی برای استفاده از قلیان در میان جوانان از جمله اجتماعی بودن. و اثر آرام بخش تنباکو میوه ای و نیکوتین وجود دارد. بسیاری از جوانان برای آرامش خاطر و دوری از استرس سیگار و قلیان می کشند.

رواج استفاده از قلیان در میان خانواده و دوستان، ممنوع نبودن قلیان کشیدن. در اماکن عمومی و طعم و بوی مطلوب قلیان های میوه ای باعث جذب مصرف کنندگان شده است.

قلیان و تنباکو میوه ای

رایج بودن استفاده از قلیان و تنباکو میوه ای در میان خانواده و دوستان را می توان شایع ترین دلیل برای گرایش به قلیان کشیدن دانست.

بسیاری از مصرف کنندگان تنباکو میوه ای. برای اولین بار در جمع دوستانه، تنباکو میوه ای و قلیان را امتحان کرده اند. مهمانی ها و کافی شاپ ها برجسته ترین مکان ها. برای شروع کشیدن قلیان است.

این روزها حتی شاهد قلیان کشیدن. در گروه سنی پایین تر نیز هستیم.

طبق یک مطالعه انجام شده در کراچی.پاکستان، 27 درصد از دانش آموزان مدارس و 54 درصد از دانشجویان قلیان می کشند.

همچنین یک مطالعه در ترکیه نشان می دهد. که 6/28 درصد از دانشجویان پزشکی و 5/37 درصد از دانشجویان غیر پزشکی قلیان می کشند.

در ایران نیز کشیدن قلیان به عنوان یک تفریح و سرگرمی. به ویژه در گروه سنی پایین تر در حال افزایش می باشد.

 

محبوبیت قلیان و تنباکو میوه ای در میان جوانان_تنباکو میوه ای _قلیان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل