• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
 • info@ttmpi.com
 • 021-44441820

فرمولاسیون تنباکو میوه‌ای

فرمولاسیون تنباکو میوه‌ای

فرمولاسیون تنباکو میوه‌ای

همه ی گیاهان از ترکیبات شیمیایی تشکیل شده اند.گیاه توتون و تنباکو از ترکیبات شیمیایی زیر تشکیل شده است:

 • نیکوتین

 • کلروفیل

 • آب

 • قندها

 • سایر ترکیبات شیمیایی

به عنوان مثال، نیکوتین که درصد زیادی از گیاه تنباکو و توتون را تشکیل داده است از اتم های کربن،هیدروژن و نیتروژن تشکیل شده است. ترکیب شیمیایی نیکوتین به صورت C10H14N2 می باشد.

در گیاه تنباکو با تخریب کلروفیل رنگ برگ ها از سبز به قهوه ای تبدیل می شود.نشاسته موجود نیز به قندها تبدیل می شود و باعث کاهش رطوبت موجود در برگهای توتون و تنباکو می شود.گیاه تنباکو هنگامی که برگهایش زرد می شود، رسیده می شود.

فرمولاسیون تنباکو میوه ای

فرمولاسیون تنباکو میوه ای از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

 1. ملاس(شربت قند)

ملاس اولین بار در مصر در ترکیب تنباکو استفاده شد. ملاس طعم دهنده های تنباکو را جذب می کند و به ترکیب تنباکو یکنواختی می بخشد.ملاس دو نوع تیره و روشن دارد. مقدار ملاس در ترکیب تنباکو میوه ای 30 تا 50 درصد می باشد

 1. گیلیسیرین

دود قلیان متشکل از دود تنباکو و بخار گیلیسیرین می باشد.گیلیسیرین ماده ای متراکم و شفاف است که در حرارت تبخیر می شود و بخار متراکم و غلیظی را تولید می کند.این خصوصیت از گیلیسیرین همواره مورد توجه تولیدکنندگان دخانیات به ویژه تولیدکنندگان سیگار الکترونیکی قرار گرفته است.در سیگار الکترونیکی میزان گیلیسیرین تا 90 درصد نیز می رسد!

گیلیسیرین ماده ای بدون طعم و بو می باشد که خود به تنهایی برای سلامتی بی ضرر می باشد.میزان گیلیسیرین در تنباکو میوه ای 10 تا 20 درصد می باشد. مقدار این ماده را می توان در صورت تمایل افزایش داد.

 1. طعم دهنده

برای اولین از مربای توت فرنگی برای طعم دادن به تنباکو در مویزل (کشور مصر) استفاده شد.این طعم و مزه امروزه نیز در تولید تنباکو استفاده می شود.

طعم دهنده ها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند. طعم دهنده های طبیعی از میوه ها و گیاهان فرآوری می شوند.معمولاً در ترکیب تنباکو میوه ای از چند ماده افزودنی معطر استفاده می شود که هرکدام طعم و مزه خاصی به تنباکو میوه ای می بخشد.

 1. مواد نگهدارنده

تولید کنندگان توتون و تنباکو علاوه بر طعم دهنده ها از مواد نگهدارنده نیز همانند تولیدکنندگان سایر مواد غذایی استفاده می کنند.مواد نگهدارنده در همه ی تنباکوها وجود دارد. به دلیل وجود گیلیسیرین و شربت قند که خاصیت نگهدارندگی دارند،درصد کمی از مواد نگهدارنده به تنباکو اضافه می شود.

ماندگاری متوسط توتون وتنباکو دوسال است.پس از بازکردن بسته تنباکو باید محصول ظرف مدت یک سال مصرف شود.

 1. رنگ دهنده ها

اکثر تولیدکنندگان تنباکو به محصولات خود رنگ دهنده اضافه نمی کنند،زیرا وجود رنگ دهنده هیچ سودی در ترکیب ایجاد نمی کند. در محصولات الفاخر و نخلا از رنگ دهنده ها استفاده می شود. رنگ دهنده ها ترکیبات بی ضرری هستند. این ترکیبات چندین دهه استفاده شده اند و بی ضرر بودن آن ها اثبات شده است.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل