• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

سیگار برگ چیست؟

سیگار برگ چیست؟

تفاوت سیگار و سیگار برگ

پیشینه‌ی دقیقی در مورد سیگار کشیدن وجود ندارد. اما مستنداتی وجود دارد که نشان می دهد در قرن دهم افرادی برگ های تنباکو را به شکل سیگار درآورده و می کشیده اند.

سیگار و سیگار برگ دو محصول دخانیات رایج هستند.میلیون ها نفر در جهان برای دریافت دوز روزانه خود،  می کشند.  گاهاً به دلیل ماهیت مصرفی باهم اشتباه گرفته می شوند. شاید اگر از شما بپرسند تفاوت سیگار و سیگار برگ در چیست؟ پاسخ خاصی نداشته باشید. شاید اولین تفاوتی که به نظر برسد تفاوت در اندازه  باشد. اندازه سیگار برگ بزرگتر از سیگار می باشد.

در کنار ویژگی مشترکی که هردو برای استعمال دخانیات دارند، کاملاً متفاوت هستند. این تفاوت از نظر اندازه، طعم و بو، طریقه استعمال، میزان نیکوتین و حتی فرهنگی قابل مشاهده می باشد.  هردو دارای مقادیر زیادی نیکوتین هستند. ولی یک سیگار برگ در مقایسه با سیگار مقدار بیشتری نیکوتین دارد.

به طوری که یک سیگار برگ حاوی 100 تا 200 میلی گرم می باشد، در حالی که یک پاکت 20 عددی سیگار این مقدار نیکوتین را دارد.برگ توتون و تنباکو مرغوبی است که داخل برگ تنباکو پیچیده شده است. کاملا توتون است در حالی که سیگار توتون و تنباکویی است که در داخل کاغذ سیگار قرار دارد. برخلاف سیگار برگ در انتهای سیگار از فیلتر استفاده می شود. یکی دیگر از تفاوت های آنان  در دود آن ها است. دود سیگار برگ کاملاً استنشاق نمی شود در نتیجه تحریک کننده است.

سیگار

افرادی که سیگار می کشند دود سیگار را به طور کامل استنشاق می کنند.این موضوع می تواند دلیل بروز کمتر بیماری های ریوی در افرادی که آن مصرف می کنند در مقایسه با افراد سیگاری باشد. کشیدن یک سیگار معمولی کمتر از 10 دقیقه طول می کشد. این در حالی است که کشیدن یک سیگار 30 تا 60 دقیقه به طول می انجامد.

به ندرت مشاهده می شود سیگار ها در طول متفاوت باشند اما سیگار برگ ها علاوه بر عرض در طول نیز متفاوت هستند. همچنین، بو و مزه ی سیگارها معمولا مشابه هستند و در سنگینی و سبکی متفاوت هستند.در سیگار  طعم و بوهای متفاوت اعم از آلبالو، وانیل، قهوه ساده و موکا وجود دارد.

کشیدن سیگار  در مقایسه با سیگار پیچیده تر است همچنین قیمت آن گران تر است. این موضوع باعث می شود که سیگار ارجحیت بیشتری در میان مردم داشته باشد.

مصرف سیگاربرگ در ایالت متحده بیشتر از سایر نقاط جهان است. 2/2 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده سیگار می کشند. همچنین، محبوبیت آن در میان مردان بیشتر از زنان می باشد. سیگار  در کاریکاکتورها نیز ثروت و سرمایه را به تصویر می کشد. در جشن های خاص نیز  کشیده می شده است. 21 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده سیگار می کشند که این میزان در حال کاهش می باشد.

در اکثر فیلم های گانگستری نقش اصلی همواره  بر لب دارد. شاید با فکر کردن به سیگار  به سرعت تصویر وینستون چرچیل در ذهن هرکسی هویدا شود. وجود تصویر آن  در سینمای هالیوود باعث شده تا مصرف آن در جهان به ویژه در میان ثروتمندان افزایش یابد. امروزه سیگار برگ کوبا شناخته شده ترین سیگار  در سراسر جهان می باشد.

 

سیگار__دخانیات_نیکوتین_توتون و تنباکو

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل