• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

سیگار الکترونیکی

سیگار الکترونیکی

سیگار الکترونیکی

سیگار الکترونیکی وسیله است که برای استعمال نیکوتین بدون استنشاق دود سیگار مورد استفاده قرار می‌گیرد.این وسیله تحت عنوان‌های مختلفی از جمله سیگار الکترونیکی، قلیان الکترونیکی، ویپ و غیره  شناخته می شود.تولیدکنندگان سیگار الکترونیکی این محصول را به عنوان وسیله ای برای ترک سیگار یا کاهش مصرف آن به بازار عرضه کرده اند.اما سازمان غذا و دارو (FDA) آن را جزء محصولات دخانیاتی طبقه بندی می کند.

سیگارهای الکترونیکی،اشکال و اندازه های مختلفی دارند. برخی از آن‌ها در شکل های سیگار معمولی،سیگار برگ یا لوله تولید می‌شوند و بعضی از آن‌ها مانند کارت حافظه‌ی USB یا قلم هستند.اکثر سیگارهای الکترونیکی متشکل از باتری،عنصر گرمایشی و محلی برای نگهداری مایع هستند. و با حرارت دادن مایعی که که معمولاً حاوی نیکوتین(ماده‌ای اعتیادآور که در سیگارهای معمولی،سیگار‌برگ‌ها و سایر محصولات توتون و تنباکو وجود دارد)و سایر مواد شیمیایی که به ساختن آئروسل کمک می کنند. می باشد،آئروسل تولید می کنند.مصرف کنندگان آئروسل را در ریه های خود استنشاق می کنند.آئروسل سیگار الکترونیکی می تواند حاوی مواد مضر ازجمله: نیکوتین،مواد شیمیایی سرطان‌زا،ترکیبات آلی فرار و فلزات سنگین مانند نیکل،قلع و سرب باشد.مایع داخل سیگار الکترونیکی می تواند بوی میوه ای داشته باشد.

جایگزین سیگار معمولی

سیگارهای الکترونیکی اگر به عنوان یک جایگزین کامل برای سیگار معمولی و سایر محصولات دخانیات استفاده شوند،می توانند به نفع افراد بزرگسال که سیگار می کشند. باشد اما مصرف این محصول برای جوانان و افراد باردار و کسانی که سایر محصولات دخانیات را مصرف نمی کنند.مناسب نیست.

دانشمندان همچنان در حال بررسی این موضوع هستند. که آیا سیگارهای الکترونیکی می توانند در ترک سیگار و دخانیات مؤثر باشند یا خیر؟.

سیگارهای الکترونیکی کم خطر از سیگارهای معمولی هستند. اما همانطور که گفته شد،آئروسل سیگارهای الکترونیکی حاوی مواد مضر می باشد.سیگارهای الکترونیکی محصولاتی کاملاً جدید هستند. و دانشمندان هنوز در مورد تأثیرات بلندمدت آن بر سلامتی مطالعه می کنند.مطابق با اطلاعاتی که تاکنون بدست آمده است،اکثر سیگارهای الکترونیکی حاوی مقدار زیادی نیکوتین هستند. که این ماده بسیار اعتیادآور است. و برای جنین درحال رشد سمی است. به همین دلیل سیگارهای الکترونیکی به افراد باردار توصیه نمی شود.همچنین،نیکوتین می تواند به رشد مغز جوانان و بزرگسالان آسیب برساند.

این نوع سیگار محصول رایجی در بین جوانان است.در ایالت متحده،جوانان بیشتر از بزرگسالان از این نوع سیگار استفاده می کنند.طبق نظرسنجی انجام شده در سال 2020، 3.6 میلیون از دانش آموزان متوسطه و راهنمایی ایالات متحده در 30 روز گذشته از سیگار الکترونیکی استفاده کرده بودند،این میزان یعنی 4.7درصد از دانش آموزان راهنمایی و 19.8 درصد از دانش آموزان دبیرستانی.

به عنوان مثالی از سیگارهای الکترونیکی می توان به JUUL اشاره کرد که به شکل کارت حافظه USB است.این نوع از سیگارهای الکترونیکی در سال 2015در آمریکا تولید شدند. و اکنون پرفروش ترین سیگار الکترونیکی در این کشور می باشد.JUUL دارای طعم هایی مانند خیار خنک،انبه و نعناع می باشد و به اندازه ی 20 نخ سیگار معمولی نیکوتین دارد!

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل