• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

آیا دود سیگار روی گیاهان تأثیر می گذارد؟

آیا دود سیگار روی گیاهان تأثیر می گذارد؟

آیا دود سیگار روی گیاهان تأثیر می گذارد؟

 

مطالعات نشان داده است. که دود ناشی از آتش سوزی جنگلها بر درختانی که از آتش سوزی بزرگ جان سالم به در می برند. تأثیر منفی می گذارد. به نظر می رسد .دود توانایی درخت در فتوسنتز و رشد را کاهش می دهد.

همچنین مطالعات متعددی در مورد تأثیر دود سیگار بر رشد. و سلامت گیاهان داخلی انجام شده است. یک مطالعه کوچک نشان داد که گیاهانی که روزانه 30 دقیقه در معرض دود سیگار قرار می گیرند. برگهای کمتری دارند. بسیاری از آن برگها قهوه ای شده. و زودتر از برگهای گیاهان گروه کنترل، خشک شده یا می ریزند.

مطالعات روی گیاهان

مطالعات روی گیاهان و سیگارها محدود است. اما به نظر می رسد که حداقل دوز متمرکز دود می تواند مضر باشد.

یک مطالعه اخیر نشان داد که گیاهان می توانند. نیکوتین و سموم دیگر را از دود سیگار جذب کنند. این ممکن است نشان دهد. که گیاهان و سیگار کشیدن می تواند راهی برای فیلتر کردن هوای داخل خانه باشد. تا آن را برای ساکنان انسانی سالم تر کند.

گیاهان نعناع

در این مطالعه ، محققان گیاهان نعناع را در معرض دود سیگار قرار دادند. فقط بعد از دو ساعت ، گیاهان مقدار زیادی نیکوتین در خود داشتند. گیاهان نه تنها از طریق برگها بلکه از طریق ریشه ها نیز نیکوتین را از دود جذب می کنند. زمان لازم بود تا سطح نیکوتین در گیاهان کاهش یابد. پس از هشت روز ، نیمی از نیکوتین اصلی در گیاهان نعناع باقی ماند.

معنی این امر این است که شما می توانید از گیاهان برای جذب سموم دود سیگار و به طور کلی هوا استفاده کنید. گیاهان قادرند نیکوتین و سایر مواد موجود در هوا ، خاک و آب را به دام اندازند و حتی آن را نگه دارند. با این وجود ، دود زیاد در یک منطقه کوچک می تواند تأثیرات مضرتری بر گیاهان شما داشته باشد تا برعکس..

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ttmpicom/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52