• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

روشهای نگهداری و جلوگیری از خشک شدن توتون پیپ

روشهای نگهداری و جلوگیری از خشک شدن توتون پیپ

در ابتدا باید گفته شود که اگر شما از پیپ استفاده می کنید و می خواهید توتون آن را برای مدت بیشتر و طولانی نگهدارید باید حتما بدانید که حفظ کردن رطوبت آن بسیار در نگهداری از آن تاثیر گذار و مهم می باشد پس اگر میخواهید توتون پیپ خود را برای طولانی مدت نگه دارید حتماً باید رطوبت آن را حفظ کنید که برای حفظ کردن رطوبت آن نیاز به انجام برخی از موارد می باشد که در ادامه ما روشهای نگهداری و جلوگیری از خشک شدن توتون پیپ برای شما توضیح خواهیم داد.

جدا از حفظ کردن رطوبت توتون پیپ حتماً شما می دانید که خریدن یک توتون مرغوب و عالی می تواند در استفاده از مدت زمان طولانی آن تاثیرگذار باشد و اگر شما یک توتون خوب و مرغوب را خریداری کنید حتماً می توانید مدت زمان بسیار بیشتری از آن استفاده کنید اگر شما از پیپ استفاده می‌کنید حتماً می دانید که استفاده از یک توتون خشک کاملاً طعم تند را به همراه دارد و با توتون های سالم می تواند تفاوت های بسیار زیادی داشته باشد پس خریدن یک توتون مرغوب از اولویت ها می باشد.

باید گفته شود که نگهداری نادرست و اشتباه از انواع برگ توتون سبب خشک شدن آن و از دست رفتن رطوبت توتون میشود که سبب خرابی آن میشود بنابراین همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد سالم نگه داشتن توتون و حفظ رطوبت آن بسیار مهم و ضروری می باشد و اگر توتون رطوبتش را از دست بدهد به طور کامل خراب می شود پس می توان گفت که سالم ماندن و توتون به حفظ رطوبت آن و وجود رطوبت بستگی دارد.

جلوگیری از خشک شدن توتون

خریدن توتون مرغوب

در ابتدا باید گفته شود که اگر شما بتوانید از توتون خود به درستی مراقبت کنید و آن را سالم و مرطوب نگه دارید می توانید مدت زمان طولانی و حتی چند سال از آن استفاده کنید. اما حتماً این سوال برای شما به وجود می آید که چه نوع توتونی که عالی و خوب باشد را خریداری کنیم تا مدت زمان بیشتری سالم بماند و مدت زمان بیشتری بتوان از آن استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که شما باید توتونی را خریداری کنید که چندین ماه در هومیدور نگهداری شده باشد لازم به ذکر است که گفته شود در هومیدور دستگاهی می باشد که نام آن همیدیفیر می باشد وجود دارد و می‌تواند رطوبتی که برای توتون لازم است را به وجود بیاورد و باعث  جلوگیری از خشک شدن توتون می شود.

باید گفته شود که توتون هر چقدر بیشتر در این دستگاه بماند مرغوب تر و عالی تر می شود و رطوبت بیشتری را به همراه خواهد داشت پس قبل از خرید توتون حتماً به این مورد توجه ویژه‌ای داشته باشید.

شرایط نگهداری از توتون

 اگر شما قصد این را دارید که توتون های زیادی را خریداری کنید باید گفته شود که قبل از خرید این کار مواردی که برای نگهداری توتون های زیاد و جلوگیری از خشک شدن توتون باید بدانید را بفهمید و اطلاعاتی راجع به آن به دست بیاورید تا توتون هایی که خریداری می کنید خراب نشود.

جلوگیری از خشک شدن توتون

باید گفته شود که در این شرایط باید هومیدور های مخصوص برای نگهداری از توتون را خریداری کنید که می تواند در سالن نگه داشتن توتون کمک بسیار زیادی را به شما بکند. این کار می‌تواند توتون های شما را همیشه مرغوب و سالم و مرطوب نگه دارد و جلوی خراب شدن آن را بگیرد.

باید گفته شود که در خرید هومیدور نیز باید مواردی را رعایت کنید در این باره باید گفته شود که هومیدور هایی را خریداری کنید تست سنگ اکسیژنه توتون در آنها وجود داشته باشد و دستگاه خاصیت اکسیژن دهی و رطوبت دهی را داشته باشد زیرا همان طور که گفته شد توتون تنها با وجود رطوبت سالم و مرغوب می ماند و در غیر این صورت خراب و خشک و غیرقابل استفاده می شود.

روش های مرطوب نگه داشتن توتون پیپ

اگ شما توتون هایی را خریداری کرده باشید و به دلیل عدم نگهداری درست از آنها دچار مشکل شده باشد و خشک شده باشد در این شرایط شما باید برخی از کارها را انجام دهید تا توتون شما رطوبت ش را دوباره به دست بیاورد که ما در ادامه این کارها را برای شما توضیح خواهیم داد. این موارد عبارتند از :

  • احیا کردن توتون توسط دیسک مرطوب کننده
  • استفاده از یک اسفنج برای مرطوب کردن توتون
  • استفاده از دستمال کاغذی برای مرطوب کردن توتون
  • استفاده از یک اتو برای مرطوب کردن توتون که در این مورد باید یک روزنامه را روی سطحی مقاوم قرار دهید و توتون خشک را روی آن بریزید و سپس اتو را روی داغ ترین درجه قرار دهید و با دکمه بخار اتو بخاری را به مدت ۱۰ ثانیه بر روی توتون قرار دهید
  • استفاده از پوست پرتقال برای مرطوب کردن توتون که در این روش باید توتون ای که خشک شده است را در یک ظرف شیشه ای قرار دهید و یک چهارم پوست پرتقال را به آن اضافه کنید و در آن را ببندید و بگذارید پوست پرتقال تا صبح درون ظرف بماند تا توتون رطوبت خود را برای بار دیگر به دست بیاورد.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ttmpicom/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52