• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
 • info@ttmpi.com
 • 021-44441820

ثبت برند دخانیات چه نکات و مراحلی دارد؟

ثبت برند دخانیات چه نکات و مراحلی دارد؟

برای اینکه بخواهید یک برند دخانیات را ثبت کنید، ابتدا باید روند آن را به صورت قانونی و اصولی طی نمایید. با ثبت کردن نشان تجاری خود، سرمایه گذاران بیشتری را برای شرکت خود جذب می کنید. در واقع ثبت برند به شما این کمک را می کند که افراد سود جو از نشان تجاری شما سواستفاده نکنند. شما می توانید با ثبت یک برند دخانیات، هم در زمینه تجارت و هم در زمینه تبلیغات اعتبار زیادی را کسب نمایید. می توان گفت برند یک ابزار مفید برای بازاریابی است که می توانید از طریق آن دخانیات را در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسانید. در ادامه این مقاله در سایت صنایع ماشین سازی دخانیات تهران تکنیک به نکات و مراحل ثبت برند دخانیات خواهیم پرداخت.

نکات قابل توجه درباره ثبت برند دخانیات

نکته حائز اهمیت در خصوص ثبت برند دخانیات آن است که ثبت برند باعث می شود تا کسب و کار شما در ذهن مشتریان تصویر سازی شود. شما با ثبت برند خود می توانید ویژگی های محصول خود را که شامل مرغوبیت خدمات رسانی، کیفیت و… را به مشتریان گرامی نمایش دهید. پس از آنکه برند دخانیات خود را در اداره مالکیت معنوی ثبت کردید، دیگر محصولات شما را مشتریان با این نام تجاری می شناسند و می توانید فردی را که بدون اطلاع شما از نام تجاری محصولاتتان استفاده کرده است را از طریق قانونی پیگیری نمایید.

ثبت برند دخانیات چه نکات و مراحلی دارد؟

 

تجارت محصولات دخانیات یکی از تجارت های حساس است که این نوع حساسیت برای فعالان در حوزه ثبت برند دخانیات یک ضرورت به حساب می آید. نکته مهم دیگر آن است که با ثبت برند دخانیات، سرمایه گذاران اعتماد بیشتری به برند شما خواهند داشت و همچنین می تواند این امکان را در جهت صادرات نیز فراهم کند. با ثبت یک برند موفق شما می توانید جایگاه مناسبی را در میان رقبای خود پیدا کنید، برندی که ثبت می شود باید از طرفی کم نظیر و منحصر به فرد باشد. برای شنونده الهام بخش باشد، می بایست دارای هویت و متناسب با فعالیت انتخابی باشد.

در واقع برند عبارت است از: علامت، نشانه، عدد، نماد، طرح و یا ترکیبی از این ها که برای محصول یا خدمات به کار می رود. از برند برای تمایز افراد، محصولات و خدمات و همچنین تضمین کننده آن ها به کار می رود.

مراحل ثبت برند دخانیات چیست ؟

فعالان عرصه دخانیات با ثبت برند خودشان این امکان را دارند که بتوانند به صورت مستقل به فعالیت های خودشان ادامه دهند و برای گرفتن شعبه های مختلف هم اقدام نمایند. متقاضیان ثبت برند دخانیات می بایست ابتدا مجوز را دریافت و سپس به مراحل ثبت برند ادامه دهند. برای ثبت برند دخانیات ابتدا باید وارد سامانه اینترنتی مرکز مالکیت معنوی شوند و گزینه میز خدمات الکترونیک را انتخاب نمایید. در بخش ثبت گزینه باید درخواست خود را انتخاب کرده و ثبت نام خود را انجام دهید. در این مرحله شما باید عنوان خودتان را مشخص کنید و اطلاعتی مثل نام، شغل، زمینه فعالیت و… را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که باید ثبت نام خود را تایید و اطلاعات خود را ذخیره کنید و در نهایت یک کد شناسایی برای شما مشخص شده که می بایست آن را نگهدارید و فایل اقرار نامه را دریافت نمایید.

 پس از طی کردن این مراحل باید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کرده و حساب کاربری را با امضای خود تایید کنید. ثبت برند دخانیات یک روال اداری دارد که باید طی شود. علاوه بر این که زمان می گذارید، مهم است که تجربه کافی در این زمینه نیز داشته باشید. برای ثبت برند دخانیات ابتدا باید مدارک لازم را آماده کنید. مدارک لازم برای اشخاص حقیقی و حقوقی متفاوت است.

ثبت برند دخانیات چه نکات و مراحلی دارد؟

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی(شخصی)

 • ارائه دادن کپی شناسنامه و کارت ملی
 • کد پستی و نشانی محل سکونت الزامیست
 • ارئه مشخصات علامتی و تصویر مورد نظرتان
 • برای ثبت برند لاتین به همراه داشتن کپی کارت بازرگانی الزامیست
 • ارائه هرگونه مدرکی که نشان دهد به صورت قانونی اجازه فعالیت دارید نیز لازم است.

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی(شرکتی)

 • ارائه دادن کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل
 • نیاز کپی رسمی ثبت تاسیس و تغییرات شرکت
 • ارائه دادن پروانه کار، جواز و…
 • تحویل تصویر و مشخصات علامت مورد نظرتان
 • برای ثبت برند لاتین همراه داشتن کپی کارت بازرگانی و یا کارت عضویت اتاق بازرگانی الزامیست.

مجوزهای لازم برای ثبت برند

می توان گفت هر برندی برای ثبت نیازمند به مجوز است و لزوما آن مجوز نباید جواز کسب باشد. پس نتیجه می گیریم که جواز کسب یکی از مجوز هایی است که می توانید ارائه کنید اما تنها مجوز شما نیست. در واقع اگر مجوز لازم را ارئه نکنید، اظهار نامه شما با اخطار نقص رو به رو خواهد شد و همین مورد باعث می شود مراحل ثبت برند شما مدت زمان طولانی تر را طی کند. همانطور که اشاره کردیم، در هنگام ثبت برند به ارائه مدارک و مجوزهای مربوطه نیاز است و مدارک مورد نیاز برای ثبت برند با توجه به شخصی یا شرکتی بودن برند تفاوت دارد.

برای علامت فارسی تنها جواز تاسیس، جواز کسب و یا هر نوع جوازی که نشان دهنده فعالیت قانونی شما باشد کافی است و نیازی به ارائه کارت بازرگانی نیست. ثبت برند دخانیات بدون هیچ مجوزی برای فعالیت ممکن نیست و به همین دلیل بدون آپلود فایل در سامانه امکان ارسال اظهار نامه وجود ندارد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل