• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

روش های مرطوب کردن توتون خشک

روش های مرطوب کردن توتون خشک

برای حفظ کیفیت و مرغوبیت توتون، نگه داشتن رطوبت در داخل آن لازم است. برای آشنایی با روش های مرطوب کردن توتون خشک با ما همراه باشید.

عوارض توتون خشک شده

از دست رفتن رطوبت داخلی توتون می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. چند نمونه از عوارض توتون خشک شده عبارت‌اند از:

  • از دست دادن طعم: بیشتر طعم موجود در توتون حاصل از روغن انباشه شده درون آن است. هم زمان با از دست رفتن رطوبت درونی، این روغن نیز به پایان می رسد. در نتیجه، توتون شما عطر و طعم خود را از دست می دهد.
  • آسیب دیدن محفظه نگهداری توتون: یا از بین رفتن رطویت و روغن توتون، سطح خارجی آن زیر و خشن خواهد شد. بنابراین در اثر تماس با محفظه، آن را دچار ساییدگی می کند.
  • برای سلامتی انسان مضر است: توتون خشک شده به دلیل از دست دادن خاصیت جذبی، آلاینده های خود را بیشتر به محیط اطراف پراکنده می کند. بنابراین استفاده از آن می تواند باعث عفونت مجاری سیستم تنفس فوقانی شود.

روش های مرطوب کردن توتون خشک

 چگونه توتون خشک را مرطوب کنیم

راه های مختلفی برای مرطوب کردن مجدد توتون خشک وجود دارد. در ادامه شما را با چندتا از رایج‌ترین این روش ها آشنا خواهیم کرد.

1- مرطوب کردن با بخار آب: داخل قابلمه را پر از آب کنید. بر روی دهانه آن یک صافی قرار دهید. توتون را داخل آن بگذارید تا تماس مستقیم با آب نداشته باشد. قابلمه را بر روی شعله بگذارید تا بخار آب توتون را بازیابی کند.

2- توتون را وارد ظرف شیشه‌ای کنید. دستمالی را با آب مرطوب کنید. سپس این دستمال را بر روی دهانه شیشه قرار دهید و با کش آن را محکم کنید. با هر بار خشک شدن پارچه می توانید با اسپری کردن آب، مجددا آن را مرطوب کنید. با گذشت چند ساعت متوجه برطرف شدن خشکی آن می شوید.

جلوگیری از خشک شدن توتون قلیان

ترفدهای متفاوتی وجود دارد که با رعایت آن ها، عمر انواع برگ توتون را افزایش می دهید. هر زمان که به توتون خود نیاز نداشتید آن را در یک جای خشک، خنک و تاریک نگه داری کنید. تابش نور می تواند باعث خشک شدن آن شود.

از بهترین راه های مراقبت از توتون، جلوگیری از رسیدن هوای آزاد به بافت درونی آن است. بنابراین بهتر است آن را داخل یک کیسه فریزر قرار دهید و درب آن را گره بزنید.

روش های مرطوب کردن توتون خشک

یکی دیگر از روش های مراقبت از توتون، قرار دادن آن ها در ظرف چوبی است. ظروف چوبی نه تنها از توتون محافظت می کند بلکه محیط اطراف آن را مرطوب نگه می دارد. بنابراین هنگام استفاده مجدد دچار خشکی نمی شود.

به هیچ عنوان از توتون های تاریخ مصرف گذشته استفاده نکنید. این توتون ها علاوه بر از دست دادن عطر واقعی، می توانند سلامت جسم افراد را به خطر بیندازند.

سخن پایانی

با وجود تمامی مطالب گفته شده، به اهمیت مراقبت از توتون پی می بریم. هرچقدر رطوبت و روغن توتون بیشتر حفظ شود، سلامتی انسان نیز کمتر به خطر میفتد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع تنباکو با ما در ارتباط باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل