• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

تنباکو خوانسار

تنباکو خوانسار

تنباکو خوانسار

استفاده از قلیان همواره در ایران مورد توجه بوده است. قلیان در دورهمی ها و مجالس همیشه وجود داشته است. در گذشته خبری از تنباکوهای امروزی در طعم های میوه ای گرفته تا آدامس و کاپوچینو نبود.

مردم از تنباکو خوانسار بیش از هرنوع تنباکو دیگری استفاده می کردند. تنباکو خوانسار بهترین و پرمصرف ترین تنباکو در ایران است. خوانسار نخستین مکان در ایران است که کشت توتون و تنباکو در آنجا مشاهده شده است. تنباکو خوانسار در شهر خوانسار استان اصفهان کشت می شود. این تنباکو در شهرها و روستاهای خوانسار به کرات کشت می شود. در عهد قاجار بخش زیادی از درآمد از صادرات تنباکو خوانسار به عثمانی و مصر تأمین می شد.تنباکو خوانسار طعم تلخی دارد و از کیفیت بالایی برخودار است.

تنباکو خوانسار در ترکیب خود 3 تا 3.5 درصد نیکوتین و 1.5 تا 2.5 درصد قند دارد. این تنباکو فاقد اسانس و مواد افزودنی است. تنباکو خوانسار گیرایی بالایی دارد و بسیار سنگین است. به همین علت این تنباکو به افرادی که به تازگی قلیان می کشند توصیه نمی شود. در همه ی سفره خانه ها تنباکو خوانسار وجود دارد و مشتریان خاص خود را دارد.

تفاوت تنباکو خوانسار و تنباکو میوه ای

  • تنباکو خوانسار نسبت به تنباکو میوه ای دود کمتری ایجاد می کند.

  • تنباکو خوانسار از تنباکو میوه ای سنگین تر است و گیرایی بیشتری دارد.

  • تنباکو خوانسار فاقد اسانس و طعم دهنده است.

  • تفاوت در نحوه استعمال:

برای مصرف تنباکو میوه ای آن را داخل سری قلیان می ریزیم. سپس با فویل آومینیومی روی سری را می پوشانیم و زغال تنباکو را روی فویل قرار می دهیم. زغال به صورت غیر مستقیم باعث ایجاد دود می شود. ولی برای مصرف تنباکو خوانسار ابتدا آن را از قبل می خیسانیم. و زغال تنباکو را در تماس مستقیم با تنباکو خوانسار قرار می دهیم. سری استفاده شده برای تنباکو خوانسار باید بزرگتر باشد.

تنباکو خوانسار_تنباکو میوه ای_تنباکو_اسانس

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل