• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

تنباکو خوانسار

تنباکو خوانسار

استفاده از تنباکو خوانسار در قلیان همواره در ایران مورد توجه بوده است. قلیان در دورهمی ها و مجالس همیشه وجود داشته است. در گذشته خبری از تنباکوهای امروزی در طعم های میوه ای گرفته تا آدامس و کاپوچینو نبود.

مردم از تنباکوی خوانسار بیش از هرنوع تنباکو دیگری استفاده می کردند. تنباکوی خوانسار بهترین و پرمصرف ترین تنباکو در ایران است. خوانسار نخستین مکان در ایران است که کشت توتون و تنباکو در آنجا مشاهده شده است. تنباکوی خوانسار در شهر خوانسار استان اصفهان کشت می شود. این تنباکو در شهرها و روستاهای خوانسار به کرات کشت می شود. در عهد قاجار بخش زیادی از درآمد از صادرات تنباکوی خوانسار به عثمانی و مصر تأمین می شد.تنباکوی خوانسار طعم تلخی دارد و از کیفیت بالایی برخودار است.

تنباکوی خوانسار در ترکیب خود 3 تا 3.5 درصد نیکوتین و 1.5 تا 2.5 درصد قند دارد. این تنباکو فاقد اسانس و مواد افزودنی است. تنباکو خوانسار گیرایی بالایی دارد و بسیار سنگین است. به همین علت این تنباکو به افرادی که به تازگی قلیان می کشند توصیه نمی شود. در همه ی سفره خانه ها تنباکوی خوانسار وجود دارد و مشتریان خاص خود را دارد.

تفاوت تنباکوی خوانسار و تنباکو میوه ای

  • تنباکوی خوانسار نسبت به تنباکو میوه ای دود کمتری ایجاد می کند.
  • تنباکوی خوانسار از تنباکو میوه ای سنگین تر است و گیرایی بیشتری دارد.
  • تنباکوی خوانسار فاقد اسانس و طعم دهنده است.
  • تفاوت در نحوه استعمال:

برای مصرف تنباکو میوه ای آن را داخل سری قلیان می ریزیم. سپس با فویل آومینیومی روی سری را می پوشانیم و زغال تنباکو را روی فویل قرار می دهیم. زغال به صورت غیر مستقیم باعث ایجاد دود می شود. ولی برای مصرف تنباکوی خوانسار ابتدا آن را از قبل می خیسانیم. و زغال تنباکو را در تماس مستقیم با تنباکوی خوانسار قرار می دهیم. سری استفاده شده برای تنباکوی خوانسار باید بزرگتر باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ttmpicom/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52