• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

تنباکو برازجانی

تنباکو برازجانی

تنباکو برازجانی

تنباکو های قلیان به دو دسته تنباکو معسل (میوه ای) و تنباکو سنتی تقسیم می شوند. تنباکو میوه ای در طعم های بسیار زیادی تولید و به بازار عرضه می شود. تنباکو برازجانی و تنباکو خوانسار نیز در دسته تنباکو سنتی قرار می گیرند.

بیشتر افرادی که قلیان می کشند از تنباکو میوه ای استفاده می کنند. اما افرادی هم هستند که هنوز طالب تنباکوهای سنتی و اصیل همانند تنباکو خوانسار و برازجانی باشند. نام تنباکو برازجانی همانند تنباکو خوانسار از محل کشت آن اقتباس شده است. تنباکو برازجانی در استان بوشهر، برازجان، کشت می شود.

تنباکوی برازجان پس از تنباکوی خوانسار پرمصرف‌ترین نوع تنباکو در ایران است. تنباکو برازجانی به دلیل دود غلیظ و مزه‌ی شیرین و تند آن معروف است.

تنباکو برازجانی به قسمت برگ تنباکو گفته می شود که کمی گرانتر از تنباکو خوانسار است. چوب تنباکوی برازجان نسبت به بقیه تنباکوها ضخیم‌تر و بلندتر است و همه قسمت‌ هایش از ساقه تا برگ‌ها قابل استفاده می‌باشند. تنباکو برازجانی دود ملایم تر و باکیفیت تری دارد.

در ترکیب تنباکو برازجانی 4.06 درصد نیکوتین و 4.8 درصد قند وجود دارد.

تنباکوهای خوانسار و برازجانی تحت عنوان تنباکو چوب شناخته می شوند. تنباکو برازجانی و انواع تنباکو چوب نسبت به تنباکو های میوه ای سنگین تر هستند و گیرایی بیشتری دارند. بنابراین، استفاده از تنباکو برازجانی به افرادی که در کشیدن قلیان مبتدی هستند توصیه نمی شود.

تنباکو برازجانی، طعم میوه ای ندارد. این تنباکو توتون و تنباکو خالص است که مزه ای شبیه چوب دارد. تنباکو برازجانی کمی تلخ و گس است.

تنباکو برازجانی و تنباکو خوانسار به دلیل عدم وجود اسانس ها و سایر مواد افزودنی ها در مقایسه با تنباکو میوه ای کم ضررتر هستند. این تنباکو ها را می توان به راحتی از  مغازه های فروش توتون و تنباکو و برخی عطاری ها تهیه کرد.

قلیان تنباکو برازجانی و خوانسار

برای مصرف تنباکو برازجانی یا خوانسا باید از قلیان های سنتی استفاده نمود. از ترکیب این دو تنباکو نیز می شود استفاده کرد.

قلیان سنتی معمولاً کوزه سفالی دارد و در آن از نی به جای شیلنگ استفاده می شود.

قلیان های سنتی تنه چوبی دارند. تنباکو برازجانی و خوانسا در سری قلیان سنتی در تماس مستقیم با زغال تنباکو قرار می گیرند و دیگر از فویل استفاده نمی شود. سری استفاده شده برای قلیان سنتی باید بزرگتر از حالت عادی باشد.

برای مصرف تنباکو برازجانی و خوانساری باید آن ها را از قبل خیساند یا هنگام مصرف آن ها را خیس کرد.

تنباکو چوب نسبت به تنباکو میوه ای دود کمتری دارد ولی سنگین تر است و گیرایی بیشتری دارد.

 

 تنباکو برازجانی_تنباکو چوب_قلیان سنتی_توتون وتنباکو_تنباکو میوه ای

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/ttmpicom/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/ttmpicom/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52