• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

تنباکو بدون دود چیست؟

تنباکو بدون دود چیست؟

تنباکو بدون دود چیست؟

تنباکو بدون دود به دسته ای از محصولات دخانیات که دود نمی شوند نسبت داده می شود. تنباکو بدون دود، محصول غیرقابل احتراق توتون و تنباکو است. تنباکو بدون دود از طریق جویدن استنشاق کردن و یا بلعیدن، نیکوتین موجود را به مصرف کننده می رساند.

انواع مختلف محصولات تنباکو بدون دود در سراسر جهان مصرف می شوند. این محصولات صدها سال است که وجود دارند. از دهه 1970 که بازیکنان بیس بال شروع به استفاده از تنباکو بدون دود کردند، این محصولات در ایالات متحده محبوبیت بیشتری پیدا کرد.در آمریکا شمالی، اروپا، هند، برخی از کشورهای آسیایی و در قسمت هایی از آفریقا سابقه مصرف تنباکو بدون دود وجود دارد.

ابتدا تصور می شد که تنباکو بدون دود جایگزین سالم تری برای سیگار است. به دلیل ممنوعیت استعمال سایر محصولات دخانیات در برخی از مکان های عمومی، افراد به تنباکو بدون دود روی آوردند.

تنباکو بدون دود به دو دسته اصلی تنباکو جویدنی و اسناف یا انفیه ( (Snuff تقسیم می شود. تنباکو بدون دود بین لثه و گونه یا لب قرار می گیرد و نیکوتین از طریق بافت های دهان جذب می شود.

Snuff، برگ توتون و تنباکو ریز یا آسیاب شده است. Snuff به صورت خشک، مرطوب یا در بسته بندی به شکل چای کیسه ای ارائه می شود. نوع خشک آن از طریق بینی استنشاق و به داخل کشیده می شود. در آمریکا نوع خشک آن محبوبیت دارد و به آن اسنوز (Snus) گفته می شود.

تنباکو جویدنی

تنباکو جویدنی، برگ توتون و تنباکو در ابعاد درشت تر نسبت به اسناف ( (Snuff است که حالت برگ شل، شاخه ای یا پیچ خورده دارد. تنباکو جویدنی باید با دندان خرد شود تا عطرو طعم و نیکوتین آن آزاد شود. این محصول تنباکو از طریق جویدن مصرف می شود و بلعیده نمی شود. تنباکو جویدنی در بسته بندی کاغذی یا قوطی های کوچک تولید می شود. تنباکو بدون دود بسته به نوع آن پس از مصرف از دهان خارج می شود یا بلعیده می شود. نوعی دیگر از تنباکوهای بدون دود توتون و تنباکو حل شدنی می باشد که داخل دهان حل می شود و به طور کامل مصرف می شود. تنباکو قابل حل، در بسته بندی های جذابی ارائه می شود و مورد توجه جوانان قرار گرفته است. تنباکو قابل همانند آب نبات هستند و به آرامی در دهان حل می شوند.

تنباکو بدون دود به دلیل دارای طعم هایی مانند دارچین، وانیل، سیب و توت است. وجود طعم ها نیز ممکن است جوانان را بیشتر مجذوب کنند. محصولات تنباکو بدون دود انواع و روش های تولید مختلفی دارد به همین دلیل، هرکدام ترکیب شیمیایی، سطح نیکوتین و طعم متفاوتی دارند.

 

تنباکو بدون دود_تنباکو جویدنی_توتون و تنباکو _ نیکوتین

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل