• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
 • info@ttmpi.com
 • 021-44441820

آیا فراورده های تنباکوی گرم شده برای ترک سیگار به افراد کمک می کنند؟

آیا فراورده های تنباکوی گرم شده برای ترک سیگار به افراد کمک می کنند؟

تنباکوی گرم شده نسبت به سیگار مسمومیت کمتری دارد. با ورود تنباکوی گرم شده به بازارهای ژاپن سرعت فروش سیگار بسیار کاهش پیدا کرده است. اما هنوز هم نمی توان صد در صد گفت که این عامل بخاطر به وجود آمدن تنباکوی گرم ایجاد شده است.اما سوال و موضوع مورد بحث امروز اینست که آیا فراورده های تنباکوی گرم شده برای ترک سیگار به افراد کمک می کنند؟ لطفا برای آگاهی بیشتر باما همراه باشید.

 تنباکوی گرم شده برای ترک سیگار

این محصول به نحوی طراحی شده است تا آن را برای رسیدن به دمای کافی در آزاد کردن بخار، بدون سوزاندن یا تولید دود، گرم می کنند. تنباکوی گرم شده با سیگار های الکتریکی تفاوت های زیادی دارند زیرا به جای مایع ورقه و یا برگ تنباکو را گرم می کنند. تنباکوی گرم شده بسیار کم ضرر تر است اما با سوزاندن تنباکوی سیگار مواد شیمیایی مضر را از دود سیگار تولید می کنند. بنایراین گرم کردن تنباکو نسبت به سوزاندن آن کم خطر تر است. بعضی از افرادی که علاقه زیادی به کشیدن سیگار دارند با ورود تنباکوی گرم شده به طور کامل سیگار را ترک کرده اند.

کشیدن سیگار بسیار اعتیاد آور است و متاسفانه امروز نسل جوان بیشتر برای کشیدن آن مشتاق هستند. کسانی که شروع به کشیدن سیگار می کنند می دانند که ترک آن بسیار دشوار است. هدف اصلی از تولید تنباکوی گرم شده این بود که بفهمند آیا تاثیری روی ترک کشیدن سیگار است یا خیر؛ یا روی خرید و فروش سیگار تاثیر دارد یا نه.

بعد از گذشت چند سالی که تنباکوی گرم شده به بازار آمد تحقیقات نیز در این باره هم شروع شد که با گزارش چند مسمومیت برای افرادی که از تنباکوی گرم شده استفاده می کردند همراه بود، که البته بسیار کم هستند. اما طبق تحقیقات ارائه شده هیچ موردی برای کمک به افراد سیگاری که تنباکوی گرم شده را استفاده کردند و بعدش سیگار را ترک کردند یافت نشده است.

تنباکوی گرم شده برای ترک سیگار

اما در کشور ژاپن با ورود تنباکوی گرم شده نرخ سیگار بسیار کاهش یافته است این اتفاق فقط در این کشور افتاده است و دلیل نمی شود که به دیگر کشور ها باعث کاهش نرخ فروش سیگار بشود.

نکته بسیار جالب این است که فروش تنباکوی گرم شده در کشور اروپا ممنوع شده است اما هنوز این قانون به اجرا نرسیده است. ان ها معتقدن که سیگار الکتریکی بهتر از تنباکو سیگار معمولی است.

آیا فرآورده تنباکو گرم شده باعث شده است که افراد سیگاری سیگار را ترک کنند؟

طبق تحقیقاتی که انجام شده مبنی بر ترک سیگار توسط تنباکو گرم شده هیچ گزارشی برای ترک سیگار ثبت نشده است، اما شاهد کاهش فروش سیگار در سراسر کشور بوده اند. این دو دخانیات خطر های جدی برای سلامت انسان ها دارند علاوه بر ان خود فردی که این دو دخانیات را مصرف می کند کودکانی که در کنار این افراد هستند نیز مورد آسیب های شدیدتر قرار می گیرند. البته تنباکو گرم شده نسبت به سیگار خطر کمتری دارد و استفاده از آن بهتر از کشیدن سیگار است.

با توجه با آنکه تحقیقات به طور کامل هنوز انجام نشده است، بهتر تا زمانی که بطور قطعی جواب های آزمایش ها مبنی بر بهتر بود تنباکو گرم شده بدست برسد از آن به صورت دائم استفاده نکنید.

در کشور ژاپن نیز تنباکو گرم شده سرعت فروش سیگار را بسیار کاهش داده است اما نمی توان به طور قطع به یقین گفت که تنباکو گرم شده باعث می شود که افرادی که به سیگر اعتیاد دارند سیگار را به طور کامل ترک کرده اند.

نکته: میزان فروش سیگار معیار معتبری برای اثبات آنکه بگوییم تنباکو گرم شده می تواند جایگزین سیگار شود و یا افرادی که سیگار می کشند آن را ترک می کنند.

تنباکوی گرم شده برای ترک سیگار

معایب سیگار نسبت به تنباکوی گرم شده

تنباکو یا توتون گیاهی است با برگ های بسیار پهن که در کشور آمریکای شمالی و جنوبی رشد می کند. انواع تنباکو اولین بار در کشور آمریکا تولید و توزیع شده است. سیگار نیز از برگ های بریده تنباکو است که معمولا در کاغذی نازک پیچیده شده است. حال لازم به ذکر است که با تعدادی از معایب سیگار و تنباکو گرم شده آشنا شوید:

 • اعتیاد به سیگار کشیدن بیشتر از تنباکو گرم شده است.
 • میزان آسیبی که سیگار به ریه های می زند خیلی بیشتر از تنباکو گرم شده است.
 • سیگار کشیدن باعث می شود تا احتمال سکته مغزی را در فرد افزایش دهد.
 • احتمال سکته قلبی در سیگار کشیدن بیشتر از تنباکوی گرم شده است.
 • احتمال سرطان پوست در تنباکوی گرم شده نزیک به صفر است اما در افراد سیگاری در این مورد بسیار گزارش شده است.
 • احتمال تنگی نفس و آسم در هر دو مورد یکسان است.
 • افراد سیگاری همیشه دچار ریزش شدید مو می شوند اما کسانی که از تنباکو استفاده می کنند بسیار کم گزارش شده است.
 • افراد سیگاری بعد از مدتی لثه ها و دندان هایشان را از دست می دهند که موضوع برای کسانی که با آن ها زندگی می کنند بسیار آزار دهنده است.
 • دود سیگار روی لایه های پوست می نشیند که این عامل موجب این می شود که دود وارد سلول های پوست شوند و سلول ها بجای آنکه تولید بافت های استخوانی قوی تر کنند باعث می شود فیبروز بوجود بیاید.
 • تنباکو نیز می تواند مانع بهبودی زحم های دهان شود و در روند درمان نیز اختلال بوجود بیاید.

نکته مهم در مورد با سیگارکشیدن این است که دود سیگار در منزل می ماند و گرد و غبار آن روی مبل ها و پرده های باقی می ماند این اتفاق باعث آلوده شدن فضای منزل می شود. البته همه با معایب سیگار کشیدن آشنا هستن کشیدن دخانیات برای سلامت خود فرد نیز خطرناک است.

کلام آخر

بنابراین با وجود آنکه هنوز هیچ گزارش دقیقی مبنی بر ترک سیگار بدست نیامده است پس باید همچنان در مورد اثر بخشی تنباکوی گرم شده تحقیقات انجام شود. برای کسانی می خواستند الگو مصرف خودشان را عوض کنند نیز هنوز عوارضی ثبت نشده است. تنها یک آزمایش جواب داده است آن هم این است که کسانی که از تنباکوی گرم شده استفاده می کنند در معرض مواد سمی و یا سرطان زا کمتری قرار گرفته اند. البته برای قطعیت کامل این موضوع نیاز است که تحقیقات کامل تر نیز انجام دهند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل