• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

بسته بندی توتون و تنباکو

بسته بندی توتون و تنباکو

بسته بندی تنباکو

بسته بندی تنباکو یک جز اساسی در تولید و عرضه محصولات دخانیات می‌باشد.بسته بندی تنباکو،مانعی در برابر رطوبت ایجاد می‌کند و از نفوذ باکتری‌ها،خراب شدن و انتقال رایحه جلوگیری می‌کند.علاوه بر این بسته بندی تنباکو،اطلاعاتی را در مورد محتوای محصول ارائه شده و مواد تشکیل دهنده آن فراهم می‌کند. بنابراین،بسته بندی نقش مهمی را ایفا می‌کند و محصول در شرایط مناسب نگهداری می‌شود.

افزایش جمعیت،تغییر سبک زندگی و پیشرفت تکنولوژی از جمله عواملی هستند که بازار بسته بندی توتون و تنباکو را به حرکت وا‌می‌دارد.علاوه بر این افزایش تقاضا برای محصولات دخانیات نیز بازار بسته بندی تنباکو و توتون را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بسته بندی توتون و تنباکو در جذب مصرف کنندگان مارک‌های تجاری نقش به سزایی دارد. افزایش استفاده از بسته بندی به عنوان وسیله‌ای برای تبلیغ محصولات دخانیات موجب رونق بازار خواهد‌شد.در این صنعت از بسته ‌بندی به عنوان ابزاری قدرتمند برای بازاریابی و ایجاد آگاهی از برند استفاده می‌شود. همچنین  اطلاعات کلی در مورد محصول ارائه می‌شود. محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی توسط دولت ایجاد شده که تبلیغات محصولات تنباکو را در سایر رسانه‌ها محدود کرده است.این محدودیت‌ها بسته‌بندی را به عنوان ابزار تبلیغاتی برجسته می‌کند.بسیاری از شرکت‌ها به طور مداوم سرمایه‌گذاری می‌کنند تا با بسته بندی های جذاب مشتری های جدید جذب کنند.برای مثال PMI، از بسته بندی در رنگ های روشن مختلف برای معرفی محصولات خود استفاده کرده است.

برای بسته بندی محصولات تنباکو،از پلاستیک،کاغذ،مقوا،پلاستیک،قوطی‌های فلزی و سایر مواد استفاده می‌شود.مقوا بیشترین ماده‌ای است که استفاده می‌شود.دلیل استفاده از مقوا سبک بودن،استحکام ،قابلیت چاپ و محافظت از محصول می باشد. کاغذ مهم ترین ماده در تولید بسته بندی توتون و تنباکو است. کاغذ برای بسته بندی سیگار که پرمصرف ترین محصول دخانیات در جهان است استفاده می شود. کاغذ به دلیل سازگاری با محیط زیست و مقرون به صرفه بودن نیز قابل توجه می‌باشد.

بسته بندی تنباکو به صورت اولیه و ثانویه انجام می‌شود.بسته بندی ثانویه از بسته بندی اولیه محافظت می‌کند.علاوه بر این امکان دسته بندی محصولات را هنگام انبار کردن،عمده فروشی و حمل و نقل امکان پذیر می‌سازد.

بسته بندی در دنیا

در حال حاضر آسیا و اقیانوسیه،به دلیل تولید زیاد و مصرف بالای دخانیات در چین بزرگترین بازار بسته‌بندی توتون و تنباکو هستند.برای پاسخ گویی به تقاضای داخلی،بخش بسته بندی توتون و تنباکو در چین پیشرفت‌های روزافزون را تجربه می‌کند. بازار جهانی بسته بندی دخانیات در سال 2020 ، به میزان 16.3 میلیارد رسیده است.

اقتصاد کشورهایی مانند برزیل و زیمبابوه در حال حاضر به تولید دخانیات وابسته است. از این رو تخمین زده می‌شود که در این کشورها رشد مداوم تقاضا برای تولید،بسته بندی و صادرات توتون و تنباکو تا سال 2023 تداوم داشته باشد.با این حال با توجه به وضعیت کنونی رکود اقتصادی ، مالیات‌ها و مقررات سنگین دولت پیش بینی می شود که تقاضا برای بسته بندی توتون وتنباکو،در سال‌های اخیر کاهش یابد.علاوه بر این افزایش میزان آگاهی‌ها و مقررات سازمان بهداشت جهانی ممکن است،مانع رشد بازار بسته بندی توتون و تنباکو شود.در حال حاضر برای کاهش اثرات بد توتون، آن را با میخک و برگ چای مخلوط می کنند و سیگارهای گیاهی تولید می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل