• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

انواع برگ توتون

انواع برگ توتون

انواع برگ توتون

برگ توتون انواع مختلفی دارد. دراینجا به معرفی برخی از انواع معروف برگ توتون و تنباکو  می پردازیم:

  • برگ توتون ویرجینا

برگ توتون ویرجینیا در ایالات ویرجینیا، کارولینا، جورجیا و فلوریدای آمریکا می‌روید. برگ توتون ویرجینا برگ‌های روشن و شیرینی دارد.این نوع از توتون رایج ‌ترین نوع توتون است که در ساخت سیگار از آن استفاده می‌شود. بیشتر حجم این توتون به شکل مصرف داخل پیپ مورد استعمال قرار میگیرد. برای آماده‌ کردن سریع ‌تر این توتون، آن را حرارت می ‌دهند تا برای رسیده ‌شدن زمان کمتری لازم باشد.

تنباکو ویرجینا برخلاف تنباکو برلی که دارای روغن بالا و قند پایین می‌باشد، حاوی  قند بالا و روغن پایین است. بیش از 100 نوع مختلف از توتون ویرجینیا داریم که هرکدام دارای خواص منحصر به خود مانند محتوای نیکوتین ، شکر ، ضخامت برگ ، رنگ و غیره هستند. توتون ویرجینا در مقایسه با سایر توتون ها رنگ روشن تر و مقدار قند و نیتروژن بیشتری دارد.

 

  • توتون برلی

توتون برلی یکی از توتون های سبک است که اولین بار توسط کشاورزی از اوهایو کشت شد.توتون برلی سبک و طلایی است و در هوا خشک می‌شود. توتون برلی در مقایسه با سایر توتون ها رنگ روشن تری دارد. توتون برلی در رنگ‌های قهوه‌ای روشن و شکلاتی موجود می‌باشد.

توتون برلی برخلاف توتون ویرجینا روغن بالا و قند پایینی دارد.توتون برلی، حاوی 1.5 تا 3 درصد نیکوتین و کمتر از 1 درصد شکر می‌باشد. مقدار شکر و نیکوتین در انواع مختلف توتون و تنباکو برلی متفاوت می باشد. طعم تلخی و تندی آن با کمبود شکر توجیه می‌شود. معمولاً به توتون برلی شکر اضافه می‌شود تا طعم تند و تلخی آن کاهش یابد. توتون برلی به عنوان پایه ای برای تنباکوهای طعم دار استفاده می شود. این نوع از توتون با انواع دیگر توتون و تنباکو ترکیب می‌شود تا دودی مخلوط، ملایم و خوش طعم ایجاد شود.

توتون برلی به همراه تنباکو و توتون شرقی  در تولید سیگار استفاده می‌شود. تنباکو برلی توسط افراد سیگاری که از دود زیاد و ناملایم لذت می‌برند،مصرف می‌شود.

 

  • توتون لاتاکیا

لاتاکیا نام برگ توتون خاصی نیست. توتون لاتاکیا طی فرآیندی روی توتون ها بوجود می آید. این توتون با دود سوختن چوب درخت کاج یا بلوط فرآوری می شود. این فرآیند باعث تیره تر شدن توتون می شود و عطر و طعم خاصی را به آن می بخشد. توتون لاتاکیا در اصل در سوریه تولید می شده است. نام این توتون از بندر لاذقیه (محل تولید آن) برگرفته شده است. این توتون به طور عمده در قبرس نیز تولید و فرآوری می شود.

توتون لاتاکیا بوی دودی و تندی دارد و در ترکیب های کلاسیک آمریکایی و توتون های پیپ انگیلیسی استفاده می شود.

 

  • توتون ترکیش

توتون های بومی منطقه مدیترانه شرقی تحت عنوان توتون ترکیش یا اورینتال شناخته می شوند. توتون ترکیش در ترکیه ، یونان ، بلغارستان و مقدونیه شمالی رشد می کند.

توتون ترکیش رایحه زیاد و قند بالایی دارد. توتون ترکیش متنوع ترین نوع توتون است. تنباکو باسما معروف ترین نوع توتون ترکیش می باشد. توتون ترکیش به همراه توتون لاتاکیا در ترکیب توتون پیپ انگیلیسی استفاده می شود. سیگارهای آمریکایی از ترکیب توتون برلی، ویرجینا و ترکیش استفاده می کنند. توتون ترکیش از توتون ویرجینا سنگین تر است.

  • توتون پریک

توتون پریک ((Perique درمحله سنت جیمز لوئیزیانا تولید می شود. از نوعی توتون برلی برای تولید آن استفاده می شود. شیره برگ توتون تحت فشار زیاد گرفته و تخمیر می شود و طی فرآیندی با برگ توتون ترکیب می شود. این فرآیند چندین بار تکرار می شود تا در نهایت توتونی به رنگ قهوه ای تیره مایل به قرمز تولید می شود. توتون پریک طعم شیرین و تندی مانند ترکیب آلوچه و فلفل دارد. توتون پریک در ترکیب با توتون های دیگر نیز زیاد استفاده می شود.

  • توتون کاوندیش

توتون کاوندیش طی فرآیند خاصی تولید می شود. نام کاوندیش بیشتر به فرآیند تولید توتون اشاره می کند.

توتون کاوندیش اولین بار در قرن شانزدهم توسط توماس کاوندیش که به ویرجینا سفر کرده بود، بوجود آمده است.  توتون کاوندیش معمولاً از توتون های برلی و ویرجینیا ساخته می شود. ولی از هرنوع ترکیب دیگری نیز می شود استفاده کرد. توتون کاوندیش از اضافه کردن طعم دهنده، فشرده سازی و حرارت دادن برگ توتون ویرجینیا تولید می شود. فقط کافی مقداری توتون از هر نوعی با مقداری شکر مخلوط شده و طی فرآیند کاوندیش با گرما ، بخار و فشار به توتون کاوندیش تبدیل شود.توتون کاوندیش طعم شیرین و ملایمی دارد.

 

  • توتون مریلند(Maryland)

توتون مریلند، برگ های بسیار بزرگی دارد. این توتون در هوا خشک می شود و به رنگ آن قهوه ای مایل به قرمز در می آید.توتون مریلند فوق العاده ملایم است که این خاصیت باعث استفاده زیاد از آن در تولید سیگار شده است. از توتون مریلند بیشتر در ترکیب با سایر توتون ها استفاده می شود.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل