• تهران،جردن، خیابان شریعتی بالاتر از ظفر، کوچه جم، پلاک ۷
  • info@ttmpi.com
  • 021-44441820

اپیدمی دخانیات

اپیدمی دخانیات

اپیدمی دخانیات

یکی از بزرگترین تهدیدهای بهداشت عمومی در جهان است. که سالانه بیش از 8 میلیون نفر را در سراسر جهان کشته است. بیش از 7 میلیون نفر از این مرگ ها نتیجه استفاده مستقیم از دخانیات است. در حالیکه حدود 1.2 میلیون نفر از افراد غیر سیگاری که در معرض دود سیگار هستند می باشند.

تمامی اشکال توتون و تنباکو مضر است. و هیچ سطح مطمئنی از قرار گرفتن در معرض دخانیات وجود ندارد.

استعمال دخانیات رایج ترین شکل مصرف دخانیات در سراسر جهان است. از دیگر محصولات تنباکو می توان به تنباکوی آبکشی. انواع محصولات تنباکو بدون دود ، سیگار برگ  ، تنباکو مخصوص خودتان ، تنباکو لوله ای. بیدیس و کرتیکس اشاره کرد.

اپیدمی دخانیات

استفاده از دخانیات در لوله های آب مانند روش های مشابه مصرف دخانیات سیگار برای سلامتی مضر است. با این حال ، خطرات بهداشتی استفاده از دخانیات در لوله های آب اغلب توسط کاربران درک نمی شود.

استعمال دخانیات بدون دود اعتیاد آور است .و برای سلامتی مضر است. تنباکو بدون دود حاوی بسیاری از سموم عامل سرطان است. و استفاده از آن خطر سرطان های سر ، گردن ، گلو ، مری و حفره دهان (از جمله سرطان دهان ، زبان ، لب و لثه) و همچنین بیماری های مختلف دندانی را افزایش می دهد.

اپیدمی دخانیات

بیش از 80٪ از 1.3 میلیارد مصرف کننده دخانیات در سراسر جهان در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​زندگی می کنند. جایی که بار بیماری و مرگ ناشی از دخانیات سنگین تر است. مصرف دخانیات با هدایت هزینه های خانوار از نیازهای اساسی مانند غذا و سرپناه به تنباکو ، به فقر کمک می کند.

هزینه های اقتصادی مصرف دخانیات قابل توجه است. و شامل هزینه های قابل توجه مراقبت های بهداشتی برای درمان بیماری های ناشی از استفاده از دخانیات. و همچنین سرمایه انسانی از دست رفته ناشی از بیماری و مرگ و میر ناشی از تنباکو است.

در بعضی از کشورها. کودکان از خانواده های فقیر برای تقویت درآمد خانواده در کشاورزی توتون و تنباکو اشتغال دارند. کشاورزان دخانیات نیز در معرض خطرات سلامتی زیادی از جمله “بیماری دخانیات سبز” قرار دارند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پروژه ها


شرکت بلبرنگ افرا صنعت
شرکت دژ فولاد ایرانیان
شرکت دخانیات ایران
کارخانه التاجر و الوارس
شرکت هوکا
پروژه 60

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل